Bestellen is tijdelijk niet mogelijk.

Oliën en smeermiddelen voor Renault Scénic IV

Voer de motorisatie van uw Renault Scénic IV in om de passende motorolie en de fabrieksgoedkeuringen te zien.

Welke motor heeft uw auto?

Brandstof en bouwjaar zijn genoeg - alleen de passende motoren blijven over.

Het vermogen staat op uw kentekenbewijs, veld P.2 (in kW).

Beide nummers staan op het Duitse kentekenbewijs deel I, velden 2.1 en 2.2.

Oliën voor Renault Scénic IV

Vulhoeveelheid en viscositeit per motorisering van de Renault Scénic IV

MotoriseringBouwjaarViscositeitVulhoeveelheid
1.3 TCe 115 PF2018–20210W-20, 5W-305,5 L
1.3 TCe 140 PF2018–20210W-20, 5W-305,5 L
1.3 TCe 160 PF2018–20210W-20, 5W-305,5 L
1.7 Blue dCi 120 DPF2018–20215W-305,9 L
1.7 Blue dCi 150 DPF2018–20215W-305,9 L
1.5 dCi 110 Hybrid Assist DPF2017–20185W-304,8 L
1.2 TCe 1152016–20180W-40, 5W-30, 5W-404,6 L
1.2 TCe 1302016–20180W-40, 5W-30, 5W-404,6 L
1.5 dCi 110 DPF2016–20185W-304,8 L
1.5 dCi 95 DPF2016–20185W-304,8 L
1.6 dCi 130 DPF2016–20185W-306,2 L
1.6 dCi 160 DPF2016–20185W-306,2 L

Vulhoeveelheid inclusief vervanging van het oliefilter, uit onze voertuiggegevens. Het verversingsinterval staat in uw onderhoudsboekje, niet in de olie.

Overige vloeistoffen voor de Renault Scénic IV

VloeistofVoorschrift
Automaatolie (ATF)ASTM D7042, ZF TE-ML 11
As- & differentieelolie75W-80, API GL4, Toyota
RemvloeistofFMVSS 116 DOT 3, FMVSS 116 DOT 4
Koelvloeistof & antivriesASTM D3306, ASTM D6210

Welke viscositeit heeft een Renault Scénic IV nodig?

Voor de Renault Scénic IV voeren wij 12 motorisaties. Het vaakst goedgekeurd is daarvoor 5W-30, 0W-20, 0W-40 en 5W-40. De vulhoeveelheid ligt per motorisering tussen 4,6 en 6,2 liter.

Welke goedkeuringen eist Renault?

Renault verlangt daarbij vooral de goedkeuringen Renault RN 17, Renault RN 0720, Renault RN 17 FE en Renault RN 0700. Een olie zonder de juiste goedkeuring kan u aanspraken op garantie kosten.